Neden Aydınlatma Tasarım Danışmanı?

Işık; farklı ve sürekli gelişen disiplinleri ile teknik olarak zor ve şaşırtıcıdır.


Aydınlatma tasarımı sanat ve teknik uygulamanın ötesinde, görünürlük ve gerekliliği uygun şekilde entegre eder.
Aydınlatma tasarımı ışık ile ilgili disiplinlerin tasarımı yanında, proje tasarım ekibinin bir parçası olarak projenin genel başarısını arttırmak amacıyla katma değer sağlamayı hedefler, Aydınlatma tasarımı danışmanın bağımsız çalışma özelliği ile inşaat ve tasarım süreçlerinde farklı avantajlar sunar:

Teknolojik ve teknik bilgi birikiminin kullanımı,
Maliyet avantajı sağlayan çözümlerin üretimi

Faaliyet Alanlarımız

Aydınlatma programları ile aydınlatma proje çözümü,

Mühendislik birikimi ile aydınlatmanın ölçülebilir ve hesaplanabilir yönüne de önem vererek insan sağlığı bakımından maksimum mekan kalitesinin sağlandığı, enerji verimliliği de göz önünde bulundurularak sistemlerin oluşturulması

Tasarımı yapılan mekanlar için üç boyutlu görsel çalışmaların yapılması,

Görsel çalışmalarla gerçeğe en yakın yaklaşımların çıkartılması

Mekana uygun ürün tasarımları,

Gerekli görüldüğü takdirde mekan için ürün tasarımının yapılması

Ürün spesifikasyonlarının hazırlanması,

Şantiyeye yol gösterecek ürün bilgi föylerinin hazırlanması

Aydınlatma uygulama projelerinin hazırlanması,

Autocad programı üzerinde detaylı projelerin hazırlanması ve keşfin çıkartılması

Aydınlatma danışmanlığı,

Tasarımın uygulanması sırasında teknik ekibe yön vermek, malzeme seçim ve satınalma aşamasına liderlik yapmak.

Nasıl Yaparız

Mimari Aydınlatma Tasarımı

Projeye özgü “Konsept Tasarımın” hazırlanması ile işe başlarız.
Mühendislik birikimi ile aydınlatmanın ölçülebilir ve hesaplanabilir yönüne de önem vererek insan sağlığı bakımından maksimum iç mekan kalitesinin sağlandığı, enerji verimliliğinin de göz önünde bulundurulduğu, dünyaca kabul edilen aydınlatma programları ile mekanlar için reel değerler elde ederek standartlara uygun aydınlık seviyeleri için çalışma yaparız.
Projede gerekli gördüğümüz  takdirde mekan için özel ürün tasarımları ile projeyi özgün hale getiririz.
Tasarımını yaptığımız mekanlar için üç boyutlu görsel çalışmaları yaparak uygulama sonrasındaki durumu görmek isteriz ve gösteririz.
Tüm bu aşamalardan sonra uygulama projelerini hazırlarız, seçmiş olduğumuz ürünler için şantiyeye yol gösterecek ürün bilgi föylerini ve spesifikasyonları oluştururuz.

Aydınlatma Danışmanlığı

Aydınlatma Tasarımı projelerinde iç ve dış aydınlatmanın her aşamasında benzersiz sorunların çözülmesini sağlayarak işin devam etmesini sağlarız.
Tasarımın uygulanması sırasında teknik ekibi yönlendiririz.
Hazırlanan ürün spesifikasyonlarına uygun olarak yapılması gereken uygulamayı kontrol ederken, malzeme seçim ve satınalma aşamasına liderlik yaparız.

Hakkımızda

MCC Aydınlatma Tasarım Danışmanlık; kurucu ortaklarının uzun süreler Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen Aydınlatma firmalarında çalışarak edindikleri deneyimlerini Aydınlatma Tasarım, proje ve danışmanlık hizmeti vermek için 2009 yılında kurdukları firmadır.

MCC olarak amacımız, aydınlatma projelerinde, mimari konsept ve tasarımla bütünleşen aydınlatma tasarımlarını, “marka bağımsızlık” esasıyla gerçekleştirmektir. MCC; projelerde iç aydınlatma, dış ve cephe aydınlatma, peyzaj aydınlatma konularında hizmet verdiği gibi markalar için konsept aydınlatma tasarımı çalışmaları da yaparak kurumsal kimlik oluşturulmasına da katkı sağlamaktadır.

Ekibimiz

S. Funda ATAYLAR
1996’da ODTÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Aydınlatma Tasarımı konusunda yüksek lisansını yaptı. 1999-2011 yılları arasında Philips Aydınlatma’da, Aydınlatma Tasarımcısı olarak ve farklı pozisyonlarda görev yaptı. 2005 yılından itibaren ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde ve 2013 yılından itibaren de Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Aydınlatma Tasarımı ve İç Mimarlık’ta Tasarım dersleri vermektedir. 2011’de Philips Aydınlatma’dan ayrıldıktan sonra akademik çalışmalarına ve MCC Aydınlatma Tasarım ve Danışmanlık’ta marka bağımsız tasarımcılık ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.
Aycan SARIOĞLU
2011’de İTÜ Kontrol Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra farklı görevler üstlendi. 2013’te MCC Aydınlatma Tasarım ve Danışmanlık’ta girdiği aydınlatma sektöründe hala proje yöneticiliği yapmaktadır.
Metin BABA
Teknik ressam olarak çeşitli işler yaptıktan sonra 3Ds Max üzerine eğitim aldı. Teknik resim bilgilerini 3Ds Max programıyla birleştirerek projelerin 3 boyutlu hallerinin ve aydınlatılmalarının görselleştirilmesi için MCC Aydınlatma Tasarım ve Danışmanlık’ta görev almaktadır.
Kripton Ajans